Can Elmas, ODTÜ’si Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra, bir süre kendisi gibi mimar olan babası Erdoğan Elmas ile beraber çalışmıştır. Ardından gittiği ABD’de yüksek lisansını tamamlamış, ABD’de mimarlık ofislerinde çalışmış ve Türkiye’ye dönünce, 1998 yılında şuan da adı Can Elmas Mimarlık olan ,Akyürek Elmas Mimarlık’ın İstanbul Levent’teki ofisini kurmuştur.

Can Elmas Mimarlık, bugüne kadar endüstri, eğitim, kültür, ofis, konut, turizm, sağlık, şehircilik/kentsel tasarım, iç mimarlık alanlarında, sayısız projeye imza atmış ve katılmış olduğu proje yarışmalarında ödül ve dereceler almıştır.

Mimari Proje ve şantiye kontrolü konularında hizmetler vermekte olan Can Elmas Mimarlık, konularında oldukça deneyimli mühendislik ve danışmanlık firmaları ile işbirliği halinde çalışmakta ve her projeye (statik, mekanik, elektrik, peyzaj, aydınlatma vb.) uygun ve doğru ekiplerin seçiminde fazlası ile titiz davranmaktadır.

Projelerinde, müşteri ile birlikte çalışarak, tasarımın müşteri ve kullanıcı ihtiyaçlarına, fonksiyon ve ekonomik şartlara uyum sağlayacak şekilde; hızlı, çağdaş ve estetik anlayışla geliştirilmesi ve çözümler üretilmesi firmanın öncelikleri arasındadır.

Yapılan projelerin zamanında ve en iyi şekilde tamamlanması; yapım ve kullanım aşamasında takip edilerek, son ürünün kalitesinin en yüksek düzeyde tutulması yine Can Elmas Mimarlık’ın hedeflerindendir.

Kuşkusuz günümüzde teknoloji, mimarlık mesleğinin ve kültürünün en yüksek düzeyde uygulanmasında vazgeçilmezdir. Can Elmas Mimarlık’ta tamamen bilgisayar destekli tasarım, İnternet üzerinde proje koordinasyonu, dijital foto ve film destekli proje izleme ve arşivleme sistemleri ve teknolojileri etkin olarak kullanılmaktadır.

Can Elmas Mimarlık İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca dillerinde hizmet verebilmekte ve yurtdışından çok farklı literatürü takip etmektedir. Birçok mimari yayında projeleri ve makaleleri yayımlanmış, sempozyumlarda bildirileri sunulmuştur.
Yurtiçi ve Yurtdışında 250 ye yakın projeye imza atmış olan Can Elmas Mimarlık yaptığı projelerin zamanında ve en iyi şekilde tamamlanması; yapım ve kullanım aşamasında takip edilerek son ürünün kalitesinin en yüksek düzeyde tutulmasını hedeflemektedir.